Circle of Gratitude® 0.20 CT. T.W. Baguette and Round Diamond Twist Stud Earrings in 10K White Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Circle of Gratitude® 0.20 CT. T.W. Baguette and Round Diamond Twist Stud Earrings in 10K White Gold?
Need help with this Circle of Gratitude® 0.20 CT. T.W. Baguette and Round Diamond Twist Stud Earrings in 10K White Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.20 |
| Color | I |
| Clarity | I2 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Under 0.25 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Baguette |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Stone 2 Diamond Clarity | I1 |
| Stone 2 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Fashion Studs |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 10.05 mm |
| Height | 10.35 mm |