0.04 CT. T.W. Diamond "X" Flower Station Stackable Band in 10K Rose Gold | Peoples Jewellers
Select Your Metal: 10K Rose Gold - Out of Stock

Have a question about 0.04 CT. T.W. Diamond "X" Flower Station Stackable Band in 10K Rose Gold?
Need help with this 0.04 CT. T.W. Diamond "X" Flower Station Stackable Band in 10K Rose Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.04 |
| Color | J |
| Clarity | I3 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Under 0.25 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Stackable |
| Standard Ring Size | 7.0 |
| Ring Band Width | 2.7 mm |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 2.7 mm |
| Height | 20.40 mm |