1.7mm Triple Strand Forzatina Cable Chain Bracelet in Solid 10K Gold – 7.25" | Peoples Jewellers

Have a question about 1.7mm Triple Strand Forzatina Cable Chain Bracelet in Solid 10K Gold – 7.25"?
Need help with this 1.7mm Triple Strand Forzatina Cable Chain Bracelet in Solid 10K Gold – 7.25"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 7.25 |
| Bracelet Clasp Type | Claw |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 1.7 |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 040 Gauge |
| Length | 7.25 in |
| Width | 1.7 mm |
| Extender Length | 0.5 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |