4.2mm Mariner Chain Bracelet in Solid 10K Gold - 8.25" | Peoples Jewellers

Have a question about 4.2mm Mariner Chain Bracelet in Solid 10K Gold - 8.25"?
Need help with this 4.2mm Mariner Chain Bracelet in Solid 10K Gold - 8.25"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.25 |
| Bracelet Clasp Type | Claw |
| Bracelet Chain Type | Mariner |
| Bracelet Width | 4.2 |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 100 Gauge |
| Length | 8.25 in |
| Width | 4.2 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Mariner |