5.0mm Tanzanite and 0.11 CT. T.W. Diamond Frame Stud Earrings in 10K White Gold | Peoples Jewellers

Have a question about 5.0mm Tanzanite and 0.11 CT. T.W. Diamond Frame Stud Earrings in 10K White Gold?
Need help with this 5.0mm Tanzanite and 0.11 CT. T.W. Diamond Frame Stud Earrings in 10K White Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.11 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Tanzanite |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 5.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Stone 2 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 2 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Fashion Studs |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 8 mm |
| Height | 5 mm |