6.0-6.5mm Freshwater Cultured Pearl and Bead Alternating Hoop Earrings in 10K Gold | Peoples Jewellers
Prices in effect through 5 April 2026

Have a question about 6.0-6.5mm Freshwater Cultured Pearl and Bead Alternating Hoop Earrings in 10K Gold?
Need help with this 6.0-6.5mm Freshwater Cultured Pearl and Bead Alternating Hoop Earrings in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 6.0-6.5mm |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 6.0-6.5mm |
| Stone Setting | Bead |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Hoop |
| Earring Back Type | Latchback |