6.0mm Freshwater Cultured Pearl and Diamond Accent Collar Twist Shank Ring in 10K Rose Gold | Peoples Jewellers

Have a question about 6.0mm Freshwater Cultured Pearl and Diamond Accent Collar Twist Shank Ring in 10K Rose Gold?
Need help with this 6.0mm Freshwater Cultured Pearl and Diamond Accent Collar Twist Shank Ring in 10K Rose Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | Diamond Accent |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 6.0mm |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 6.0mm |
| Stone Setting | Glue |
| Setting Only | false |
| Stone 2 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 2 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Fashion |
| Standard Ring Size | 7.0 |