7.0mm Sky Blue Topaz Solitaire Pendant and Stud Earrings Set in Sterling Silver | Peoples Jewellers

Have a question about 7.0mm Sky Blue Topaz Solitaire Pendant and Stud Earrings Set in Sterling Silver?
Need help with this 7.0mm Sky Blue Topaz Solitaire Pendant and Stud Earrings Set in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Topaz |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 7.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Irradiated |
| Stone Setting | 4-Prong |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Solitaire |
| Necklace Length | 18 in |
| Necklace Extender Length | null null |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Solitaire Studs |
| Earring Back Type | Friction |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | ZLS018951 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |