8.0mm Jade Bead Adjustable Bracelet in 14K Gold - 9.0" | Peoples Jewellers

Have a question about 8.0mm Jade Bead Adjustable Bracelet in 14K Gold - 9.0"?
Need help with this 8.0mm Jade Bead Adjustable Bracelet in 14K Gold - 9.0"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Jade |
| Stone Color | Green |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 8.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Bead |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 9 |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Wheat |
| Bracelet Width | 8 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 9 in |
| Width | 8 mm |
| Height | 8.00 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Wheat |