Baguette Onyx and 0.25 CT. T.W. Black Diamond Link Bracelet in Sterling Silver - 8.5" | Peoples Jewellers

Have a question about Baguette Onyx and 0.25 CT. T.W. Black Diamond Link Bracelet in Sterling Silver - 8.5"?
Need help with this Baguette Onyx and 0.25 CT. T.W. Black Diamond Link Bracelet in Sterling Silver - 8.5"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.25 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Baguette |
| Stone Size | 9.0 x 6.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Dyed |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | Black |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | Heated |
| Stone Setting | Nick |
| Stone 2 Diamond Clarity | I3 |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8.5 |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 8.5 in |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Box |