By Women for Women 0.20 CT. T.W. Diamond Swirl Bypass Bar with Lotus Flower Necklace in 10K Gold | Peoples Jewellers

Have a question about By Women for Women 0.20 CT. T.W. Diamond Swirl Bypass Bar with Lotus Flower Necklace in 10K Gold?
Need help with this By Women for Women 0.20 CT. T.W. Diamond Swirl Bypass Bar with Lotus Flower Necklace in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.20 |
| Color | I |
| Clarity | I3 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Under 0.25 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Stone 2 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 2 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Floral |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 025 Gauge |
| Length | 18 in |
| Height | 11.00 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |