Cushion-Cut Smoky Quartz Solitaire Stud Earrings in 10K Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Cushion-Cut Smoky Quartz Solitaire Stud Earrings in 10K Gold?
Need help with this Cushion-Cut Smoky Quartz Solitaire Stud Earrings in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Quartz |
| Stone Color | Brown |
| Stone Shape | Cushion |
| Stone Size | 9.0 x 7.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Solitaire Studs |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Height | 7 mm |