Diamond-Cut Cable Chain Multi-Strand Necklace in Solid 10K Gold - 20" | Peoples Jewellers

Have a question about Diamond-Cut Cable Chain Multi-Strand Necklace in Solid 10K Gold - 20"?
Need help with this Diamond-Cut Cable Chain Multi-Strand Necklace in Solid 10K Gold - 20"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
| Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Strand |
| Necklace Length | 20 |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |
| Chain Width | 1.3 |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 030 Gauge |
| Length | 20 in |
| Extender Length | 4 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |