Diamond-Cut and Red Enamel Bead Necklace in Hollow 18K Gold - 16" | Peoples Jewellers

Have a question about Diamond-Cut and Red Enamel Bead Necklace in Hollow 18K Gold - 16"?
Need help with this Diamond-Cut and Red Enamel Bead Necklace in Hollow 18K Gold - 16"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Enamel |
| Gold Karat | 18K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 16 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Beaded Strand |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 16 in |
| Width | 1.5 mm |
| Height | 1.50 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Beaded Strand |