Diamond-Cut Snake Open Bypass Bangle in Semi-Solid 14K Gold | Peoples Jewellers
Prices in effect through 5 April 2026

Have a question about Diamond-Cut Snake Open Bypass Bangle in Semi-Solid 14K Gold?
Need help with this Diamond-Cut Snake Open Bypass Bangle in Semi-Solid 14K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut, Enamel, Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 |
| Bracelet Clasp Type | Hinged |
| Bracelet Width | 10.54 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 7 in |
| Width | 10.54 mm |
| Height | 13.40 mm |
| Clasp Type | Hinged |