Disney Treasures Finding Nemo Swiss Blue Topaz and 0.065 CT. T.W. Diamond Bruce Pendant in Sterling Silver | Peoples Jewellers
Prices in effect through 5 April 2026

Have a question about Disney Treasures Finding Nemo Swiss Blue Topaz and 0.065 CT. T.W. Diamond Bruce Pendant in Sterling Silver?
Need help with this Disney Treasures Finding Nemo Swiss Blue Topaz and 0.065 CT. T.W. Diamond Bruce Pendant in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.065 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Topaz |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 1.5mm |
| Stone Carat Range | Under 0.25 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Irradiated |
| Stone 2 Type | Topaz |
| Stone 2 Color | Blue |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.25mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | Irradiated |
| Stone 3 Type | Diamond |
| Stone 3 Color | White |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Size | 1.25mm |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone Setting | Channel |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | Multi |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Animal |
| Necklace Length | 19 |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 035 Gauge |
| Length | 19 in |
| Extender Length | 2 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |