Disney Treasures Monster's Inc. Amethyst and Diamond Accent Randall Boggs Pendant in Sterling Silver and 10K Rose Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Disney Treasures Monster's Inc. Amethyst and Diamond Accent Randall Boggs Pendant in Sterling Silver and 10K Rose Gold?
Need help with this Disney Treasures Monster's Inc. Amethyst and Diamond Accent Randall Boggs Pendant in Sterling Silver and 10K Rose Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | diamond accent |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Amethyst |
| Stone Color | Purple |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 1.25 x 1.5mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | Black |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | Heated |
| Stone 3 Type | Diamond |
| Stone 3 Color | White |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Stone 2 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 3 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 3 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | Black |
| Metal 2 Type | Gold |
| Metal 2 Color | Rose |
| Metal 2 Finish | Polished |
| Metal 2 Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 19 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 035 Gauge |
| Length | 19 in |
| Height | 20.04 mm |
| Extender Length | 2 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |