Disney Treasures Monsters, Inc. Blue Topaz and Diamond Accent Sully Stud Earrings in Sterling Silver | Peoples Jewellers

Have a question about Disney Treasures Monsters, Inc. Blue Topaz and Diamond Accent Sully Stud Earrings in Sterling Silver?
Need help with this Disney Treasures Monsters, Inc. Blue Topaz and Diamond Accent Sully Stud Earrings in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | diamond accent |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Topaz |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 1.5mm |
| Stone Carat Range | Under 0.25 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Irradiated |
| Stone 2 Type | Topaz |
| Stone 2 Color | Blue |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.25mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | Irradiated |
| Stone 3 Type | Diamond |
| Stone 3 Color | White |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Stone 3 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 3 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | Black |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Fashion Studs |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 10.4 mm |
| Height | 12.00 mm |