Disney Treasures The Lion King 5.0mm Onyx "Simba" Pendant in Sterling Silver and 10K Gold - 19" | Peoples Jewellers

Have a question about Disney Treasures The Lion King 5.0mm Onyx "Simba" Pendant in Sterling Silver and 10K Gold - 19"?
Need help with this Disney Treasures The Lion King 5.0mm Onyx "Simba" Pendant in Sterling Silver and 10K Gold - 19"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 5.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Dyed |
| Stone Setting | Bezel |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Metal 2 Type | Gold |
| Metal 2 Color | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Animal |
| Necklace Length | 19 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 19 in |
| Width | 11.5 mm |
| Height | 13.95 mm |
| Extender Length | 2 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |