Disney Treasures Winnie the Pooh Citrine and 0.085 CT. T.W. Diamond "Hunny" Pot Pendant in Sterling Silver and 10K Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Disney Treasures Winnie the Pooh Citrine and 0.085 CT. T.W. Diamond "Hunny" Pot Pendant in Sterling Silver and 10K Gold?
Need help with this Disney Treasures Winnie the Pooh Citrine and 0.085 CT. T.W. Diamond "Hunny" Pot Pendant in Sterling Silver and 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.085 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Citrine |
| Stone Color | Yellow |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 2.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | Champagne |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 3 Type | Diamond |
| Stone 3 Color | White |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Stone 2 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 3 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 3 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Tri-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Metal Plating Type | Rhodium |
| Rhodium | Yes |
| Metal 2 Type | Gold |
| Metal 2 Color | Yellow |
| Metal 2 Finish | Polished |
| Metal 2 Gold Karat | 10K |
| Metal 2 Rhodium Type | Yes |
| Metal 2 Rhodium Color | Black |
| Plating Color | Black |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 19 |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 19 in |
| Extender Length | 2 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |