Enchanted Disney Belle 0.29 CT. T.W. Cushion-Shaped Multi-Diamond Frame Ring in Sterling Silver and 10K Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Enchanted Disney Belle 0.29 CT. T.W. Cushion-Shaped Multi-Diamond Frame Ring in Sterling Silver and 10K Gold?
Need help with this Enchanted Disney Belle 0.29 CT. T.W. Cushion-Shaped Multi-Diamond Frame Ring in Sterling Silver and 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.29 |
| Color | I |
| Clarity | I2 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Baguette |
| Stone Carat Range | 0.25 to Under 0.50 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Setting Only | false |
| Stone 2 Diamond Clarity | I2 |
| Stone 2 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Metal 2 Type | Gold |
| Metal 2 Color | Yellow |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Halo/Framed |
| Standard Ring Size | 7.0 |
| Ring Band Width | 9.2 mm |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 9.2 mm |
| Height | 9.20 mm |