Italian Gold 3.0mm Rope Chain Necklace and Bracelet Set in 14K Gold - 22" | Peoples Jewellers

Have a question about Italian Gold 3.0mm Rope Chain Necklace and Bracelet Set in 14K Gold - 22"?
Need help with this Italian Gold 3.0mm Rope Chain Necklace and Bracelet Set in 14K Gold - 22"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 22 in |
| Necklace Extender Length | null null |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8 in |
| Bracelet Clasp Type | Claw |
| Bracelet Chain Type | Rope |
| Bracelet Width | 3 |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | PFG-2-SET50VD8L*1 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 22 in |
| Width | 3 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Rope |