Italian Gold 4.7mm Mariner Chain Link "Y" Necklace in 14K Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Italian Gold 4.7mm Mariner Chain Link "Y" Necklace in 14K Gold?
Need help with this Italian Gold 4.7mm Mariner Chain Link "Y" Necklace in 14K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Mariner |
| Chain Width | 4.7 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Height | 457.20 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Mariner |