Ladies' Diamond-Cut 1.6mm Rope Chain Necklace in Solid 10K Tri-Tone Gold - 18" | Peoples Jewellers

Have a question about Ladies' Diamond-Cut 1.6mm Rope Chain Necklace in Solid 10K Tri-Tone Gold - 18"?
Need help with this Ladies' Diamond-Cut 1.6mm Rope Chain Necklace in Solid 10K Tri-Tone Gold - 18"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Tri-Tone |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Rope |
| Chain Width | 1.6 |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 035 Gauge |
| Length | 18 in |
| Width | 1.6 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Rope |