Oval Infinity Braid Necklace in Solid 14K Gold - 17" | Peoples Jewellers

Have a question about Oval Infinity Braid Necklace in Solid 14K Gold - 17"?
Need help with this Oval Infinity Braid Necklace in Solid 14K Gold - 17"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished, Textured |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 17 |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Popcorn |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 17 in |
| Width | 1.4 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Popcorn |