Oval London Blue Topaz and Diamond Accent Ribbon Loop Pendant in 10K White Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Oval London Blue Topaz and Diamond Accent Ribbon Loop Pendant in 10K White Gold?
Need help with this Oval London Blue Topaz and Diamond Accent Ribbon Loop Pendant in 10K White Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.04 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Topaz |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Oval |
| Stone Size | 9.0 x 7.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Stone 2 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 2 Diamond Color | J |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Chain Type | Rope |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Chain Type | Rope |