Oval Swiss Blue Topaz and 0.149 CT. T.W. Diamond Frame Trio Ring in 10K White Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Oval Swiss Blue Topaz and 0.149 CT. T.W. Diamond Frame Trio Ring in 10K White Gold?
Need help with this Oval Swiss Blue Topaz and 0.149 CT. T.W. Diamond Frame Trio Ring in 10K White Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.149 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Topaz |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Oval |
| Stone Size | 12.0 x 6.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Irradiated |
| Stone 2 Type | Topaz |
| Stone 2 Color | Blue |
| Stone 2 Shape | Oval |
| Stone 2 Size | 10.0 x 6.0mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | Irradiated |
| Stone 3 Type | Diamond |
| Stone 3 Color | White |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Setting Only | false |
| Stone 3 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 3 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Three Stone |
| Standard Ring Size | 7.0 |
| Ring Band Width | 26.0 mm |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 26 mm |
| Height | 15 mm |