0.065 CT. T.W. White and Black Diamond Bypass Snake Ring in 10K Gold | Peoples Jewellers

Have a question about 0.065 CT. T.W. White and Black Diamond Bypass Snake Ring in 10K Gold?
Need help with this 0.065 CT. T.W. White and Black Diamond Bypass Snake Ring in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.065 |
| Color | Fancy |
| Clarity | I3 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Under 0.25 Ctw |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Heated |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | Natural |
| Stone Setting | Burnish |
| Setting Only | false |
| Stone 2 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 2 Diamond Color | J |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K Gold |
| Rhodium | Yes |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Fashion |
| Standard Ring Size | 7.0 |
| Ring Band Width | 7.5 mm |
| Product Details | |
|---|---|
| Height | 7.50 mm |