0.15 CT. T.W. Diamond Double Circle Pendant in 18K Gold | Peoples Jewellers

Have a question about 0.15 CT. T.W. Diamond Double Circle Pendant in 18K Gold?
Need help with this 0.15 CT. T.W. Diamond Double Circle Pendant in 18K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.15 |
| Color | F |
| Clarity | SI2 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Under 0.25 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 18K |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 17.5 in |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 17.5 in |
| Width | 21 mm |
| Height | 23.00 mm |
| Extender Length | 1 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |