0.33 CT. T.W. Diamond Ankh with Eye of Horus Necklace Charm in 10K Gold | Peoples Jewellers

Have a question about 0.33 CT. T.W. Diamond Ankh with Eye of Horus Necklace Charm in 10K Gold?
Need help with this 0.33 CT. T.W. Diamond Ankh with Eye of Horus Necklace Charm in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.33 |
| Color | I |
| Clarity | I3 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | 0.25 to Under 0.50 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Charm Design | |
|---|---|
| Charm/Bead Type | Necklace Charm |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 29 mm |
| Height | 53.00 mm |