1.4mm Sparkle Chain Necklace in Solid 10K Rose Gold - 18" | Peoples Jewellers
Select Your Metal: 10K Rose Gold - Out of Stock

Have a question about 1.4mm Sparkle Chain Necklace in Solid 10K Rose Gold - 18"?
Need help with this 1.4mm Sparkle Chain Necklace in Solid 10K Rose Gold - 18"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
| Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Fashion |
| Chain Width | 1.4 |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 023 Gauge |
| Length | 18 in |
| Width | 1.4 mm |
| Height | 1.00 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Fashion |