2.00 CT. T.W. Diamond Triple Row Scallop Edge Anniversary Band in 10K Rose Gold | Peoples Jewellers
Prices in effect through 5 April 2026

Have a question about 2.00 CT. T.W. Diamond Triple Row Scallop Edge Anniversary Band in 10K Rose Gold?
Need help with this 2.00 CT. T.W. Diamond Triple Row Scallop Edge Anniversary Band in 10K Rose Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 2.00 |
| Color | I |
| Clarity | I2 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Over 1.00 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Bands |
| Standard Ring Size | 7.0 |
| Ring Band Width | 7.7 mm |
| Product Details | |
|---|---|
| Height | 7.70 mm |