2.00 CT. T.W. Diamond Triple Row "X" Prong Anniversary Band in 10K Rose Gold | Peoples Jewellers

Have a question about 2.00 CT. T.W. Diamond Triple Row "X" Prong Anniversary Band in 10K Rose Gold?
Need help with this 2.00 CT. T.W. Diamond Triple Row "X" Prong Anniversary Band in 10K Rose Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 2.00 |
| Color | I |
| Clarity | I2 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Over 1.00 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Setting Only | false |
| Stone 2 Diamond Clarity | I2 |
| Stone 2 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Bands |
| Standard Ring Size | 7.0 |
| Ring Band Width | 9.3 mm |
| Product Details | |
|---|---|
| Height | 9.30 mm |