25.2mm Tube Hoop Earrings in Hollow 14K Gold | Peoples Jewellers
Prices in effect through 5 April 2026

Have a question about 25.2mm Tube Hoop Earrings in Hollow 14K Gold?
Need help with this 25.2mm Tube Hoop Earrings in Hollow 14K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Hoop |
| Earring Back Type | Snap-Lock |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 3.17 mm |
| Height | 25.20 mm |