Beaded and Teardrop Dangle Earrings in Solid 14K Tri-Tone Gold | Peoples Jewellers
Prices in effect through 5 April 2026

Have a question about Beaded and Teardrop Dangle Earrings in Solid 14K Tri-Tone Gold?
Need help with this Beaded and Teardrop Dangle Earrings in Solid 14K Tri-Tone Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Tri-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | White |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Dangle |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 4 mm |
| Height | 53.70 mm |