Child's 4.0mm Faux Pearl, Enamel Heart and Unicorn Three Pair Stud Earrings Set in Sterling Silver | Peoples Jewellers

Have a question about Child's 4.0mm Faux Pearl, Enamel Heart and Unicorn Three Pair Stud Earrings Set in Sterling Silver?
Need help with this Child's 4.0mm Faux Pearl, Enamel Heart and Unicorn Three Pair Stud Earrings Set in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 4.0mm |
| Pearl Type | Simulated Pearl |
| Pearl Size | 4.0mm |
| Stone Setting | Glue |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Enamel, Polished |
| Rhodium | Yes |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Fashion Studs |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Height | 5.50 mm |