Child's Heart-Shaped Mother-of-Pearl and Crystal Stud Earrings in Solid 14K Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Child's Heart-Shaped Mother-of-Pearl and Crystal Stud Earrings in Solid 14K Gold?
Need help with this Child's Heart-Shaped Mother-of-Pearl and Crystal Stud Earrings in Solid 14K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Mother of Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Heart |
| Stone Size | 5.4 x 5.35mm |
| Stone Treatment | Dyed |
| Stone 2 Type | Crystal |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.3mm |
| Stone Setting | Other |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Fashion Studs |
| Earring Back Type | Screwback |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 5.4 mm |
| Height | 5.35 mm |