Diamond-Cut Eagle Necklace in Hollow 10K Gold - 22" | Peoples Jewellers
Prices in effect through 5 April 2026

Have a question about Diamond-Cut Eagle Necklace in Hollow 10K Gold - 22"?
Need help with this Diamond-Cut Eagle Necklace in Hollow 10K Gold - 22"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 22 in |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Rope |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 016 Gauge |
| Length | 22 in |
| Width | 46 mm |
| Height | 28.30 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Rope |