Disney Treasures Monsters, Inc. 0.11 CT. T.W. Diamond and Blue Topaz Sully Pendant in Sterling Silver | Peoples Jewellers

Have a question about Disney Treasures Monsters, Inc. 0.11 CT. T.W. Diamond and Blue Topaz Sully Pendant in Sterling Silver?
Need help with this Disney Treasures Monsters, Inc. 0.11 CT. T.W. Diamond and Blue Topaz Sully Pendant in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.065 |
| Color | I |
| Clarity | I3 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Under 0.25 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Topaz |
| Stone 2 Color | Blue |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.5mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | Irradiated |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | Black |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 19 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 19 in |
| Width | 14.9 mm |
| Height | 18.00 mm |
| Extender Length | 2 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |