Emerald-Cut Black Onyx and White Lab-Created Sapphire Drop Earrings in Sterling Silver and 10K Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Emerald-Cut Black Onyx and White Lab-Created Sapphire Drop Earrings in Sterling Silver and 10K Gold?
Need help with this Emerald-Cut Black Onyx and White Lab-Created Sapphire Drop Earrings in Sterling Silver and 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Emerald |
| Stone Size | 7.0 x 5.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Sapphire |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.6mm |
| Stone 2 Class | Created |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Metal 2 Type | Gold |
| Metal 2 Color | Yellow |
| Metal 2 Finish | Polished |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Drop |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 8 mm |
| Height | 20.00 mm |