Enchanted Disney Belle 0.10 CT. T.W. Diamond Bypass Rose Ring in Sterling Silver and 10K Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Enchanted Disney Belle 0.10 CT. T.W. Diamond Bypass Rose Ring in Sterling Silver and 10K Gold?
Need help with this Enchanted Disney Belle 0.10 CT. T.W. Diamond Bypass Rose Ring in Sterling Silver and 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.085 |
| Color | I |
| Clarity | I2 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Under 0.25 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Setting Only | false |
| Stone 2 Diamond Clarity | I2 |
| Stone 2 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Metal 2 Type | Gold |
| Metal 2 Color | Yellow |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Floral |
| Standard Ring Size | 7.0 |
| Ring Band Width | 23.35 mm |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 23.35 mm |
| Height | 23.35 mm |