Green Enamel Woven Double Row Bead Bracelet in Hollow 18K Gold - 7.25” | Peoples Jewellers

Have a question about Green Enamel Woven Double Row Bead Bracelet in Hollow 18K Gold - 7.25”?
Need help with this Green Enamel Woven Double Row Bead Bracelet in Hollow 18K Gold - 7.25”?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut, Enamel, Polished |
| Gold Karat | 18K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.25 |
| Bracelet Clasp Type | Claw |
| Bracelet Chain Type | Bead |
| Bracelet Width | 6 |
| Chain Solidity | Hollow |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 7.25 in |
| Width | 6 mm |
| Height | 6.00 mm |
| Extender Length | 1 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Bead |