Le Vian® Blueberry Sapphire™ Beaded Border Drop Pendant in 14K Honey Gold™ | Peoples Jewellers

Have a question about Le Vian® Blueberry Sapphire™ Beaded Border Drop Pendant in 14K Honey Gold™?
Need help with this Le Vian® Blueberry Sapphire™ Beaded Border Drop Pendant in 14K Honey Gold™?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Sapphire |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 2.2 x 2.4 x 2.6mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | Black |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 19 in |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Rolo |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 19 in |
| Width | 7 mm |
| Height | 22.00 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Rolo |