Le Vian® Montana Sapphire Ombré™ Vertical Drop Earrings in 14K Strawberry Gold® | Peoples Jewellers
Prices in effect through 5 April 2026

Have a question about Le Vian® Montana Sapphire Ombré™ Vertical Drop Earrings in 14K Strawberry Gold®?
Need help with this Le Vian® Montana Sapphire Ombré™ Vertical Drop Earrings in 14K Strawberry Gold®?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Sapphire |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 2.5mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Hoop |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 2.5 mm |
| Height | 25.00 mm |