Red Nylon Thread with Bead Trio Cable Chain Bracelet in Hollow 14K Gold - 8" | Peoples Jewellers

Have a question about Red Nylon Thread with Bead Trio Cable Chain Bracelet in Hollow 14K Gold - 8"?
Need help with this Red Nylon Thread with Bead Trio Cable Chain Bracelet in Hollow 14K Gold - 8"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8 |
| Bracelet Clasp Type | Claw |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 8 in |
| Extender Length | 1 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |