Swiss Blue Topaz and White Lab-Created Sapphire Snowflake Drop Pendant and Earrings Set in Sterling Silver | Peoples Jewellers

Have a question about Swiss Blue Topaz and White Lab-Created Sapphire Snowflake Drop Pendant and Earrings Set in Sterling Silver?
Need help with this Swiss Blue Topaz and White Lab-Created Sapphire Snowflake Drop Pendant and Earrings Set in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Topaz |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 2.5mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Irradiated |
| Stone 2 Type | Topaz |
| Stone 2 Color | Blue |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.8mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | Irradiated |
| Stone 3 Type | Sapphire |
| Stone 3 Color | White |
| Stone 3 Shape | Emerald |
| Stone 3 Size | 2.0 x 1.0mm |
| Stone 3 Class | Created |
| Stone Setting | Prong |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 in |
| Necklace Extender Length | null null |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |
| Necklace Height x Width | 21.5 x 13.2 mm |
| Chain Gauge | 033 Gauge |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Drop |
| Earring Back Type | Lever |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Width | 10.5 |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | CJ0186B1H9SG1 |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 033 Gauge |
| Length | 18 in |
| Width | 10.5 mm |
| Height | 28.20 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |