0.23 CT. T.W. Black, White and Champagne Diamond Circle Pendant in Sterling Silver | Peoples Jewellers

Have a question about 0.23 CT. T.W. Black, White and Champagne Diamond Circle Pendant in Sterling Silver?
Need help with this 0.23 CT. T.W. Black, White and Champagne Diamond Circle Pendant in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.23 |
| Color | J |
| Clarity | I3 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Under 0.25 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | Champagne |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 3 Type | Diamond |
| Stone 3 Color | Black |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone 3 Treatment | Heated |
| Stone Setting | Prong |
| Stone 2 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 2 Diamond Color | Q |
| Stone 3 Diamond Clarity | I3 |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Diamond-Cut, Polished |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | Black |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 025 Gauge |
| Length | 18 in |
| Width | 13 mm |
| Height | 13.00 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |