5.5-6.0mm Freshwater Cultured Pearl and Diamond Accent Drop Earrings in 10K White Gold | Peoples Jewellers

Have a question about 5.5-6.0mm Freshwater Cultured Pearl and Diamond Accent Drop Earrings in 10K White Gold?
Need help with this 5.5-6.0mm Freshwater Cultured Pearl and Diamond Accent Drop Earrings in 10K White Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | Diamond Accent |
| Stone Type | Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Size | 5.5-6.0mm |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 5.5-6.0mm |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Drop |
| Earring Back Type | Friction |