Disney Treasures Winnie the Pooh Diamond Accent Side Profile with Bee Necklace in Sterling Silver and 10K Gold | Peoples Jewellers

Have a question about Disney Treasures Winnie the Pooh Diamond Accent Side Profile with Bee Necklace in Sterling Silver and 10K Gold?
Need help with this Disney Treasures Winnie the Pooh Diamond Accent Side Profile with Bee Necklace in Sterling Silver and 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | Diamond Accent |
| Color | I |
| Clarity | I3 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Under 0.25 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | Black |
| Metal 2 Type | Gold |
| Metal 2 Color | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Width | 13.3 mm |
| Height | 15.59 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |