0.19 CT. T.W. Diamond Interlocking Heart and Infinity Necklace and Bracelet Set in Sterling Silver | Peoples Jewellers
Prices in effect through 5 April 2026

Have a question about 0.19 CT. T.W. Diamond Interlocking Heart and Infinity Necklace and Bracelet Set in Sterling Silver?
Need help with this 0.19 CT. T.W. Diamond Interlocking Heart and Infinity Necklace and Bracelet Set in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 0.19 |
| Color | H |
| Clarity | I3 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Under 0.25 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Pavé |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Heart |
| Necklace Length | 17 in |
| Necklace Extender Length | null null |
| Necklace Clasp Type | Box |
| Chain Type | Rolo |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 in |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Chain Type | Rolo |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | ZLS018793 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 17 in |